Co proponuję?

Zaproś mnie do współpracy w obszarach:
  • Coaching Indywidualny
  • Wystąpienia Publiczne, Wykłady i Warsztaty


1. Coaching Indywidualny - Spełnienie Zawodowe 

Pracuję autorską metodą: 10 kroków do spełnienia zawodowego. Ta metoda powstała dzięki temu, że mam przywilej towarzyszenia wielu osobom w określaniu ich dalszej drogi zawodowej. Być może będę miała ten przywilej również z Tobą. Jeśli chcesz poznać szczegóły - napisz do mnie, wyślę Ci bezpłatnie dostęp do wideo, w którym szczegółowo omawiam wszystkie kroki.

W wersji skróconej kroki są następujące:

1. Decyzja na TAK – to jest priorytet w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy
Nie jest możliwe szukanie „tylko trochę” spełnienia - do tej pory tak szukałaś/eś. To nie działa. Konieczna jest pełna koncentracja na celu. Jeśli masz wątpliwości – przypomnij sobie Rambo albo Małysza. Oni się koncetrowali na swoim celu. I o taką koncentrację chodzi.

2. Zapoznanie się z programem
Kiedy już masz decyzję na TAK – czas na dokładne zapoznanie się z mapą, czyli z programem. Dzięki temu w każdym momencie będziesz wiedzieć, na jakim etapie jesteś i jakie są kolejne kroki.

3. Wzmocnienie Ciebie
Przez lata pracy na stanowisku drenującym Twoją energię i wiarę w siebie potrzebujesz zmienić swoje destrukcyjne przekonania, radzić sobie z krytykiem wewnętrznym i nauczyć się traktować się z miłością.

4. Świadomość siebie
Kiedy poczujesz się silniejsza/y przejdziemy do lepszego poznania Ciebie – określenie Twoich mocnych stron, wartości, kompetencji, zainteresowań. Aby znaleźć pracę dającą spełnienie musisz wiedzieć kim jesteś.

5. Jak się osiąga sukces?
Następny etap to praktyczna wiedza o tym, jak się osiąga sukces. Zaczniemy od Twojej definicji sukcesu i porażki. Prawdopodobnie okaże się, że Twoje wyobrażenia na temat tego, jak się osiąga sukces blokują Cię skutecznie przed ruszeniem z miejsca. Zrozumiesz, że przez większość życia zbyt szybko odpuszczałaś/eś. Jeśli coś jest dla Ciebie ważne – próbujesz tyle razy, ile to konieczne. Zero wytłumaczeń.

6. Rozbudzenie ciekawości, wyjście z rutynowej nudy
Teraz jest czas na „wytrącenie Cię z szyn codzienności”. Istnieje duża szansa, że dni od poniedziałku do piątku zlewają Ci się w jedno i wyglądają podobnie. Rutyna, nawyki są dobre i ułatwiają życie – ale kiedy robimy coś nawykowo – wyłącza nam się myślenie, jedziemy na ”autopilocie”. Jesteś wtedy takim „zombie” - ślepy, głuchy, automatycznie wykonujący pewne czynności. W takim stanie nie da się odkryć powołania zawodowego. Tutaj musisz się obudzić i znów zacząć patrzeć na świat z ciekawością, świeżością i zainteresowaniem. Okaże się, że jest tyle do odkrycia!

7. Skanowanie świata w poszukiwaniu swojego zadania 
I w końcu kluczowy etap - intensywne poszukiwania. Już wiesz kim jesteś i czego mniej więcej szukasz. Ale nie masz pojęcia, jak się nazywa Twój zawód czy nowa rola. Jesteś obudzona/y. Teraz jest czas na skanowanie świata – będziesz się spotykać z różnymi ludźmi, chodzić na spotkania i konferencje, przeszukiwać internet, zapisywać się na różne kursy – tutaj musisz zamienić się w detektywa. Musisz znaleźć Swoje Zadanie – idealnie dopasowane do Twoich talentów, wartości, zainteresowań... Na tym etapie będziesz wpadać w zwątpienie, oskarżać się o brak kreatywności i ślepotę, będziesz się wściekać i frustrować... To wszystko jest w planie, to taki etap. Przejdziemy przez to razem. W pewnym momencie pojawią się odpowiedzi, będziesz mieć sensowne opcje do wyboru.

8. Decyzja, wybór
I wtedy się okaże, że musisz podjąć decyzję. Wybrać jeden, maksymalnie dwa pomysły. Możesz się opierać rękami i nogami, że nie chcesz wybierać, bo już za rogiem może czekać  na Ciebie coś lepszego. Z tymi wszystkim i oporami będziemy sobie radzić. Aż zdecydujesz i będziesz gotowa/y iść dalej.

9. Plan osiągnięcia celu 
Wtedy przygotujemy Twój plan dojścia do tego celu, zdobycia tej pracy lub stworzenia jej. Być może konieczne będzie zdobycie wiedzy, doświadczenia, poznanie branży. Być może się okaże, że w Twojej sytuacji, żeby zrobić to mądrze i nie skakać na główkę na beton może to zająć jakiś czas. Bo  prawdopodobnie masz kredyt, wysoki standard życia i głupotą byłoby rzucanie dotychczasowej pracy bez wcześniejszego wypracowania „drugiej nogi”. Zaplanujemy to w optymalny sposób dbając o Ciebie i Twoich najbliższych.

10. Utrzymanie koncentracji na celu i motywacja
Masz jasno wyznaczony cel i wiesz, jak do niego dotrzeć – teraz liczy się wytrwałość i konsekwentne dążenie do celu, czasem pójście na skróty. Tutaj często trzymasz dwie sroki za ogon – jeszcze jesteś w „starej” pracy, ale już bardzo szybko biegniesz do nowej. To ekscytujący czas :)

Tak wyglądają kolejne etapy szukania pracy, która da Ci spełnienie. Każda osoba jest inna i niektórym więcej czasu zabierają początkowe etapy, innym końcowe. Średni czas pracy to 6 miesięcy.

Jeśli zdecydujemy się na współpracę, proponuję:
  • Indywidualny Program Coachingowy
  • sesje co 2 tygodnie lub co tydzień przez Skype lub osobiste (Żoliborz lub Centrum)
  • wsparcie między sesjami
  • regularne monitorowanie osiąganych rezultatów

Coaching poprawia skuteczność osiągania celów o 88% w stosunku do celów, które nie są wsparte coachingiem.2. Wykłady i Warsztaty 

Wystąpień publicznych uczę się od najlepszych (Darren LaCroix, Ed Tate, Christie Ward, Bruno Rouffaer). Zaproś mnie do poprowadzenia prelekcji podczas konferencji lub wykładu inspiracyjnego dla zamkniętych grup.


Zapraszam!

Zapraszam na pierwszą bezpłatną sesję coachingową. Porozmawiajmy o tym, co chcesz osiągnąć i jak mogę Cię wesprzeć. Zadzwoń lub napisz: Sylwia Zawada, Associated Certified Coach (ACC), Warszawa, tel. 795 069 695 lub e-mail: sylwia.zawada at gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz